Lauko skėčiai yra puikus pirkinys ne tik viešbučiams, kavinėms ar klubams. Tai – geras pasirinkimas ir prekybininkams bei norintiems sukurti jaukią ramybės oazę savo namų kieme, sode, terasoje ar verandoje. Lauko skėtis suteiks pavėsį ir virs į stilingą dekoro elementą. Tačiau, kaip ir visus baldus ar daiktus lauke, norint išlaikyti jų grožį ir funkcionalumą, reikia reguliaraus valymo. Šiame gide aprašysime patarimus, kaip efektyviai ir patogiai valyti skėčius lauke.
Skėčio paruošimas valymui
Prieš pradedant valyti, svarbu skėtį tam paruošti. Pirmiausia įsitikinkite, kad skėtis stovi stabiliai bei nėra rimtai pažeistas.
Jei įmanoma, nuimkite patį medžiaginį skėtį nuo rėmo, kad būtų lengviau valyti. Jei visos medžiagos nuimti negalima, visiškai jį išskleiskite ir pritvirtinkite, kad valant jis nejudėtų.
Pradėkite nuo didesnių nešvarumų šalinimo. Minkštu šepetėliu arba rankiniu dulkių siurbliu švelniai nuvalykite purvą, dulkes bei lapus nuo skėčio iš viršaus ir apačios. Tokia pradžia padeda išvengti purvo įsigėrimo giliau į audinį tuomet, kai jį skalbsite ar plausite.
Skėčio medžiagos valymas
Kitas žingsnis - skėčio medžiagos valymas. Rekomenduojame prisipilti maždaug kibirą drungno vandens ir įpilti švelnaus (neutralaus) ploviklio arba specialios priemonės, skirtos lauko audiniams. Venkite baliklių ar agresyvių cheminių medžiagų, nes jos gali pažeisti audinį ir išblukinti spalvas. Pats valymo procesas turėtų atrodyti maždaug taip:
- Matomiausių dėmių valymas. Jei yra tam tikrų dėmių ar nešvarumų, išmirkykite šepetėlį arba skudurėlį su muilu (įmanoma ir kempine) bei ištepkite tas vietas, kurios nešvarios. Švelniai šveiskite dėmes sukamaisiais judesiais, kad ją „iškeltumėte“. Jei dėmės įsisenėjusios, prieš vėl šveičiant leiskite plovikliui keletą minučių įsigerti į paviršių.
- Visos medžiagos plovimas. Norėdami kruopščiai išvalyti visą skėtį, į muiluotą vandenį įmerkite minkštą šepetį arba kempinę ir nušveiskite visą skėčio paviršių. Valykite dalimis, pradėdami nuo viršaus ir judėdami žemyn. Būkite švelnūs, kad nepažeistumėte audinio. Jei skėtis pagamintas iš delikačios medžiagos, vietoj šepetėlio naudokite minkštą šluostę.
- Skalavimas. Po šveitimo rekomenduojame kruopščiai nuplauti skėtį. Tam rekomenduojame naudoti sodo laistymo žarną. Įsitikinkite, kad pašalinti visi priemonės likučiai, nes jie gali pritraukti nešvarumus ir dėl to audinys gali sukietėti bei prarasti elastingumą. Jei skėtis buvo nuimtas, prieš džiovindami, nuplaukite iš abiejų pusių.
- Džiovinimas. Prieš suskleisdami ar nunešdami skėtį sandėliuoti, leiskite jam visiškai išdžiūti. Nenaudokite džiovyklės, nes karštis gali sutraukti arba pažeisti audinį. Jei įmanoma, visiškai išskleiskite skėtį ir leiskite jam išdžiūti saulėtoje, bet vėjuotesnėje vietoje. Taip išvengsite pelėsio susidarymo ir užtikrinsite, kad audinys džiūtų tolygiai.
Skėčio rėmo valymas
Kol medžiaga džiūsta, skirkite laiko ir rėmui (kotui) išvalyti. Ant jo gali susikaupti purvo, nešvarumų ir net pelėsio, ypač jei jis pagamintas iš metalo ar medžio.
Metaliniams rėmams rekomenduojame susimaišyti neagresyvaus valiklio ir kambario temperatūros vandens tirpalą. Minkštu skudurėliu ar kempine nuvalykite visą rėmą, įskaitant stulpą bei visas judančias dalis. Ypatingą dėmesį skirkite sujungimams ir mechanizmams, nes būtent prie tokių dalių gali susikaupti daugiausiai nešvarumų ir tai neigiamai paveikia skėčio funkcionalumą. Galiausiai viską nuplaukite švariu vandeniu ir nusausinkite minkštu rankšluosčiu, kad nerūdytų.
Mediniams rėmams reikia šiek tiek daugiau priežiūros. Naudokite švelnų medienos valiklį arba vandens ir švelnios plovimo priemonės mišinį. Venkite labai šlapinti medieną, nes dėl per didelės drėgmės ji gali deformuotis arba įtrūkti. Tenka pripažinti, kad su metaliniais ir plastikiniais ZELTPRO lauko skėčiais viskas paprasčiau.
Iš visų, plastiko rėmai paprastai būna lengviausiai valomi. Su tuo pačiu vandens bei švelnaus ploviklio mišiniu galima bene viską nuplauti. Jei dėmės labai įsigėrę, į valymo tirpalą galima įberti šiek tiek valgomosios sodos, kad susikurtų papildomas šveitimo efektas.