Kaip veikia biožidiniai?

Laurynas | RenginioPartneris.lt

Norint savo namams, terasai ar net restorano erdvei suteikti daugiau jaukumo ir šilumos, biožidiniaiyra puikus pasirinkimas. Pastaruoju metu šie įrenginiai susilaukia itin didelio susidomėjimo tarp klientų, kadangi jie ne tik yra graži interjero detalė, bet ir pasižymi ekologiškumu. Jei susidomėjote bei norėtumėte apie tokius įrenginius sužinoti daugiau, šiame straipsnyje aptarsime, kokiomis savybėmis pasižymi biožidiniai bei kaip jie veikia. 

Kaip veikia biožidiniai?

Biožidinių, priešingai nei tradicinių židinių, veikimas nėra pagrįstas kietojo kuro – malkų ar anglių, deginimu. Juose liepsną palaiko specialus skystis – bioetanolis. Kadangi jis yra gaminamas iš atsinaujinančių šaltinių, tokių kaip grūdų, cukrinių runkelių ar bulvių, jis yra laikomas biokuru. Degdamas biokuras, į aplinką neišskiria dūmų ar suodžių, kurie yra vieni pagrindinių oro taršos šaltinių. Reikėtų nepamiršti, jog būtent dūmai ir suodžiai aplinkoje sukuria nemalonų kvapą, o taip pat daro neigiamą įtaką žmonių sveikatai. Dėl to deginti biokurą yra maloniau, jis neteršia oro lauke bei patalpų viduje, jį saugu naudoti. Bioetanolio degimo proceso produktai – anglies dioksidas ir vandens garai, kurių kiekis maždaug yra toks pat, kaip žmogaus iškvepiamo oro kiekis. 

Nors kiekvieno biožidinio veikimo principas gali šiek tiek skirtis, visa tai galima lengvai sužinoti, pasinaudojus prietaiso instrukcija. Dažniausiai bioetanolis yra įpilamas į specialią talpą, esančią biožidinyje, uždedamos apsauginės detalės ir uždegamas židinys. Vos per kelias minutes pajaučiama maloni šiluma, sklindanti nuo biožidinio. 

Kokie pagrindiniai biožidinių tipai?

Biožidinių asortimentas yra išties labai platus. Būtent dėl to, renkantis, yra kiek sudėtinga nuspręsti, kuris iš jų būtų tinkamiausias pasirinkimas jums. Kad būtų bent kiek lengviau tai padaryti, rekomenduojama susipažinti su pagrindiniais biožidinių modeliais. Įprastai yra išskiriami trys jų tipai:

  • Pastatomi biožidiniai. Tai – biožidiniai, kurie gali būti be didelio vargo perkeliami iš vienos vietos į kitą. Šie prietaisai gražiai atrodo iš visų pusių, todėl yra idealus pasirinkimas, jei norite tam tikrai erdvei suteikti daugiau elegancijos ar prabangos. 
  • Įmontuojami biožidiniai. Jie gali būti įmontuojami į baldus, sienas, grindis, kolonas ar kitus paviršius, kuriuose būtų tinkamo dydžio ertmė. Jei norite tradicinio, sieninio židinio vaizdo, šis biožidinys bus idealus pasirinkimas. 
  • Pakabinami biožidiniai. Modernus, išskirtinis ir visų dėmesį traukiantis elementas – pakabinamas biožidinys. Jis atrodo itin originaliai, todėl gali būti naudojamas kaip puikus interjero elementas. 

Biožidiniai – šildo ar yra tik dekoratyvinis elementas?

Biožidiniai nuo tradicinių židinių, kūrenamų kietuoju kuru, skiriasi ne tik savo išvaizda, bet ir funkcija. Pagrindinė biožidinių paskirtis – tarnauti kaip interjero detalė, kuri suteikia bet kuriai erdvei papildomo jaukumo. Nors šildymas nėra pagrindinė šio prietaiso funkcija, tačiau artimoje aplinkoje jis oro temperatūrą gali pakelti keliais laipsniais. Dėl to biožidinys nėra pagrindinis šildymo šaltinis, o tik papildomas. Žinoma, tai, kiek šilumos skleis šis prietaisas, priklauso nuo jo dydžio – kuo jis didesnis, tuo šilumos suteiks daugiau. 

Kokybiški biožidiniai iš Renginiopartneris.lt

Jei ieškote biožidinio, kuris ne tik gerai atrodytų, bet ir puikiai atliktų savo funkciją, Renginiopartneris.lt internetinė parduotuvė bus ideali vieta jam įsigyti. Joje rasite tik kruopščiai atrinktus, sertifikuotus biožidinius, užtikrinančius maksimalų saugumą bei pagamintus iš patvarių medžiagų. Būtent dėl to, kad ir kurį iš jų pasirinksite, galite nė neabejoti – tinkamai naudojamas, jis savo funkciją atliks labai gerai. Žinoma, turėkite omenyje, jog biokurą židiniui reikėtų įsigyti atskirai. 

Susijusios prekės