Kaip gaminami baldai?

Laurynas | RenginioPartneris.lt

Ne paslaptis, baldai – tai neatsiejamas interjero elementas, kurį galima rasti kiekvienuose namuose. Visgi, reikėtų turėti omenyje, jog baldai yra naudojami ne tik namų atmosferai kurti, bet ir lauko erdvėms papildyti ar renginiams organizuoti. Šiam tikslui dažnai yra pasitelkiami sulankstomi baldai, kurie gali būti lengvai transportuojami iš vienos vietos į kitą bei neužima daug vietos, juos sandėliuojant. Renkantis šiuos baldus, reikėtų nepamiršti, jog jie turėtų būti itin kokybiški bei patvarūs, kad atlaikytų intensyvų naudojimą bei tarnautų kaip įmanoma ilgiau. Jei susidomėjote, kaip tik šiame straipsnyje aptarsime, kaip gaminami sulankstomi baldai bei į ką reikėtų atkreipti dėmesį juos renkantis. 

Medžiagos, naudojamos sulankstomiems baldams gaminti

Tai, iš kokių medžiagų yra pagaminti sulankstomi baldai, daro didelę įtaką jų patvarumui, patogumui bei svoriui. Nemaža dalis sulankstomų kėdžių, stalų ir kitų baldų yra iš tokių metalų, kaip aliuminis ar plienas. Kiekvienas iš šių metalų turi savų privalumų. Tarkime, aliuminis yra atsparus korozijai bei pakankamai lengvas, tuo tarpu plienas yra itin tvirtas bei patvarus, tačiau jis turėtų būti padengtas specialia danga, apsaugančia nuo rūdžių, ypatingai tuo atveju, jei norite šiuos baldus naudoti lauke. Taip pat galima ir medinių baldų gamyba. Tokie sulankstomi baldai yra itin mėgstami dėl gražaus dizaino bei natūralios išvaizdos. Jie gali puikiai papildyti renginius bei šventes, kurių dekoro tema yra rustic. Galiausiai, dar viena medžiaga, kuri gali būti pasitelkiama sulankstomiems baldams gaminti – plastikas. Aukštos kokybės plastikas, toks kaip didelio tankio polietilenas, užtikrins, jog baldai atlaikytų tiek šaltį, tiek karštį, būtų lengvi bei pasižymėtų paprasta priežiūra. 

Sulankstomų baldų gamybos procesas

Vidaus ir lauko baldų gamyba prasideda nuo projektavimo, kurio metu stengiamasi suderinti funkcionalumą bei estetiką. Atlikus projektą, laikas medžiagų pjaustymui, formavimui bei atskirų detalių paruošimui. Priklausomai nuo to, kokios medžiagos yra pasirenkamos, jos gali būti pjaustomos lazeriu, staklėmis ar net išliejamos. Tokiu būdu yra pagaminamos atskiros baldų dalys, kurios vėliau yra surenkamos. Sulankstomuose balduose ypatingai svarbūs jų sujungimai, vyriai, kadangi jie turi būti pakankamai tvirti, norint, jog juos būtų galima patogiai išlankstyti bei sulankstyti, ir jog jie greitai nenusidėvėtų. Galiausiai, paskutinis žingsnis - apdorojamas sulankstomų baldų paviršius. Labiausiai tai aktualu lauko sulankstomiems baldams, kad jie nebūtų paveikiami tokių išorės veiksnių, kaip lietus, sniegas, UV spinduliai bei kita. Įprastai metalinės detalės apdorojamos milteliniu būdu arba cinkuojamos, tokiu būdu apsisaugant nuo korozijos, o medinės – lakuojamos, impregnuojamos, dažomos, kad gražiai atrodytų bei būtų apsaugotos nuo drėgmės poveikio. 

Į ką dar atsižvelgti, renkantis sulankstomus baldus?

Be aptartų veiksnių, į kuriuos reikėtų atsižvelgti, renkantis sulankstomus baldus, taip pat svarbus jų mobilumas bei svoris. Jei jums reikia baldų, kuriuos būtų lengva perkelti iš vienos vietos į kitą, geriausias pasirinkimas būtų aliuminiai ar plastikiniai baldai. Taip pat nepamirškite pagalvoti ir apie vietą, kur juos planuojate sandėliuoti. Jei neturite daug vietos, įsitikinkite, jog išsirinkti baldai yra kompaktiški. 

Tiesa, turėkite omenyje, jei jums reikalingi sulankstomi baldai, jų nebūtina pirkti. Vietoje to galite juos išsinuomoti iš Renginiopartneris.lt. Nieko nelaukite ir susisiekite su mūsų komanda!

Susiję straipsniai

Kokie baldai tikrai bus kokybiški ir ilgaamžiai?

Pristatome kriterijus, pagal kuriuos reiktų rinktis kokybiškus ir ilgaamžius baldus.

Kokie stalai tarnauja ilgiausiai?

Apžvelgiame, kokie stalai tarnauja ilgiausiai.

Kokie vestuviniai stalai yra geriausi?

Vestuvės – tai ypatinga dviejų įsimylėjusių žmonių šventė, kuri reikalauja išties nemažai pasiruošimo.

Susijusios prekės