Kokie stalai tarnauja ilgiausiai?

Laurynas | RenginioPartneris.lt

Renkantis stalus visiems norisi rasti tokius, kurie ne tik puikiai atrodytų, bet ir ilgai tarnautų. Daugiausiai įtakos ilgaamžiškumui bei patvarumui turi medžiagos. Iš jų plastikas, medis ir metalas yra pagrindinės bei populiariausios. Kiekviena iš šių medžiagų turi savų pliusų ir trūkumų, susijusių su patvarumu. Pažindami jas ir žinodami, pagal ką atpažinti aukštos kokybės stalus, tinkamai juos prižiūrėdami, galite užtikrinti, kad jūsų investicija tarnaus ilgus metus.

Plastikiniai banketiniai ir renginių stalai

Iš kokybiško plastiko pagaminti banketiniai stalai pasižymi lengvu svoriu ir atsparumu drėgmei bei dėmėms. Tokios medžiagos pasirenkamos dėl ekonomiškumo, pakankamai plačių apdirbimo galimybių ir atsparumo įtrūkimams bei deformacijoms. Plastikiniai stalai tinkami naudoti tiek patalpose, tiek lauke.

Jeigu atsidarysite prekės puslapį, aprašyme ieškokite informacijos apie tai, kas pagaminta iš HDPE, nes šio tipo stalai yra patvaresni, palyginti su mažo tankio polietilenu. Tuo pat metu neignoruokite rėmo medžiagų. Jeigu jis pagamintas iš aukštos kokybės plieno, išvengsite korozijos.

Dar svarbus ir maksimalus svoris, kurį stalas gali atlaikyti. Atsižvelkite į tai.

Šiuos stalus tereikia tik reguliariai valyti. Geriausia – nenaudoti agresyvios chemijos bei pasirūpinti uždangalu, kai juos galėtų veikti tiesioginiai saulės spinduliai.

Mediniai banketiniai bei šventiniai stalai

Mediniai banketiniai stalai alsuoja klasikine estetika bei elegancija. Medis yra iš gamtos, dėl to jį labai mėgsta renginių organizatoriai, kuriuose dekoro tema yra susijusi su gamta, natūralumu. Tuo pat metu medis yra jaukumą, prabangą simbolizuojanti medžiaga. 

Kietmedžio masyvo stalai, pavyzdžiui, iš ąžuolo ar klevo, yra ilgaamžiškesni nei stalai iš kompozito ar MDP. Visgi ir pastarieji, jei tinkamai prižiūrimi, tarnaus dešimtmečius.

Nors medžio masyvas yra patvaresnis ir atsparesnis pažeidimams, jam reikės daugiau priežiūros, o ir kaina gausis tikrai aukštesnė nei laminato ar presuotų drožlių plokščių. Aukštos kokybės apdaila apsaugo medieną ar drožlių/skiedrų plokštes nuo drėgmės ir nusidėvėjimo, tačiau jos vis tiek nėra nepaveikiamos. Gali tekti kartu naudoti apsauginius lakus/vaškus bei kitas priemones, kad prailgintumėte tarnavimo laiką.

Reguliariai valykite dulkes ir tam naudokite drėgną mikropluošto skudurėlį. Venkite naudoti per daug vandens, nes dėl to mediena gali deformuotis. Kas kelerius metus vėl užtepkite apsauginį sluoksnį (laką, impregnantą, vašką), kad išlaikytumėte medienos atsparumą drėgmei ir nusidėvėjimui. Tuo pat metu prisiminkite, kad ilgalaikis tiesioginių saulės spindulių poveikis blukina medieną ir ji sutrūkinėja.

Metalas naudojamas tik stalų rėmams

Mūsų asortimente esančių stalų rėmai dažniausiai bus pagaminti iš aliuminio arba plieno. Metalas yra neįtikėtinai patvarus ir gali atlaikyti intensyvų naudojimą bei labai atšiaurias sąlygas. Jie drėgmei atsparesni už medieną ir nėra paveikiami kenkėjų, todėl idealiai tinka rėmams - laikančioms konstrukcijoms.

Visgi, metalinis rėmas išsiskiria didesniu svoriu. 

Tad, nors metalas paprastai yra patvaresnis, tačiau tai gerokai išaugina stalo svorį, mažina jo mobilumą, patogumą pernešti, reorganizuoti išplanavimą. Jeigu galite, įsitikinkite, kad stalas padengtas milteliniu būdu arba rūdims atsparia danga, kad nebūtų greitai paveiktas korozijos.

Priežiūros patarimai, kad bet koks stalas tarnautų ilgiau

  1. Stalus valykite drėgna šluoste ir švelniu valikliu, kad ant jų nesikauptų nešvarumų. Jeigu naudosite agresyvią chemiją arba abrazyvines kempines, pažeisite dažus, dangas.
  2. Jei pastebėjote įbrėžimų ar įskilimų dangoje, nedelsdami juos pašalinkite, kad nesusidarytų rūdžių arba puvinio, pelėsio.
  3. Stalus, kai jie nenaudojami, laikykite sausoje vietoje, kad nesikauptų drėgmė, kuri sukelia koroziją.
  4. Periodiškai tikrinkite, ar nėra nusidėvėjimo bei pažeidimų požymių.
  5. Renginių metu apsaugokite paviršių staltiesėmis, kad išvengtumėte įbrėžimų ir dėmių.

Susiję straipsniai

Susijusios prekės