Kiek elektros sunaudoja elektrinis šildytuvas?

Laurynas | RenginioPartneris.lt

Ne paslaptis, jog šaltasis metų laikas nenumaldomai artėja, o kartu su juo ir šildymo sezonas. Kad namuose ar bet kokioje kitoje pasirinktoje erdvėje būtų jauku, komfortiška ir malonu būti šaltuoju metų laiku, svarbu jam pasiruošti iš anksto. Vienas iš būdų, kaip tai padaryti – pasirūpinti kokybiška šildymo įranga. Nors ne visuomet yra galimybė pakeisti visą šildymo sistemą, kadangi tai kainuoja labai daug pinigų ir laiko, tačiau galima pasirūpinti papildomais šildymo prietaisais – elektriniais šildytuvais, kurie nereikalauja labai didelių investicijų, tačiau yra itin efektyvūs. Jei susidomėjote, kaip tik šiame straipsnyje aptarsime, kokiais privalumais pasižymi elektriniai šildytuvai bei kiek elektros energijos jie sunaudoja. 

Ar elektriniai šildytuvai yra populiarus pasirinkimas? 

Elektriniai šildytuvai tapo populiariu pasirinkimu dėl kelių priežasčių. Visų pirma, jie yra mobilūs ir efektyviai šildo tiek mažas, tiek dideles patalpas. Labai patogu, jog šiuos šildytuvus galima nesunkiai perkelti iš vienos vietos į kitą ir naudoti tik tada, kai reikia. Taip pat, elektriniai šildytuvai yra skirstomi į keletą skirtingų tipų, tad sau tinkamiausią nesunkiai ras kiekvienas:

  • Konvekciniai elektriniai šildytuvai. Šie įrenginiai sušildo aplink šildytuvą esantį orą, kuris cirkuliuoja ir taip užtikrina norimą temperatūrą visoje patalpoje. 
  • Ventiliatoriniai elektriniai šildytuvai. Kaip galima suprasti iš pavadinimo, tokie šildytuvai pučia šiltą orą ventiliatoriaus pagalba. Jie gali būti puikus pasirinkimas mažesnėms erdvėms. 
  • Radiatoriniai elektriniai šildytuvai. Elektriniai radiatoriai lėčiau įkaista, tačiau ilgiau išlaiko šilumą, todėl dažnai yra pasirenkami ilgalaikiam naudojimui. 
  • Infraraudonųjų spindulių šildytuvai. Jei jums kyla klausimas, kokie elektriniai šildytuvai yra efektyviausi, atsakymas yra gana aiškus – tai infraraudonųjų spindulių šildytuvai. Priešingai nei kiti elektriniai šildytuvai, šie skleidžia infraraudonuosius spindulius, kurie tiesiogiai šildo daiktus bei žmones, esančius jų veikimo zonoje, o ne orą. Tokiu būdu yra sunaudojama kur kas mažiau elektros energijos ir išlaikomas komforto lygis. Taip pat infraraudonųjų spindulių šildytuvai gali būti naudojami ne tik patalpų viduje, bet ir lauke. 

Kiek elektros naudoja elektrinis šildytuvas?

Tai, kiek elektros naudoja elektrinis šildytuvas, priklauso nuo kelių veiksnių, tokių kaip įrenginio tipas, galingumas, veikimo trukmė, šildomos erdvės dydis ir kita. Natūralu, jog kuo didesnė šildytuvo galia, tuo daugiau elektros energijos prietaisas sunaudos. Taip pat, ar šildymas bus labai brangus, lemia ir tai, kokia yra lauko temperatūra bei patalpos izoliacija. Daugelis elektrinių šildytuvų šiuo metu turi papildomas funkcijas, tokias kaip termostatus, laikmačius, energijos taupymo režimus, leidžiančius kontroliuoti jų veikimą ir išvengti nereikalingo energijos švaistymo. 

Be viso to, reikėtų nepamiršti, jog konvekciniai, ventiliatoriniai ar radiatoriaus tipo elektriniai šildytuvai sunaudos kur kas daugiau elektros energijos nei infraraudonųjų spindulių šildytuvai. Tad, jei ieškote optimaliausio šildymo sprendimo, būtinai rinkitės šio tipo prietaisą. 

Elektrinių šildytuvų alternatyvos

Nors elektriniai šildytuvai yra efektyvūs ir patogūs, didesnėms lauko erdvėms kur kas geresnis sprendimas bus dujiniai šildytuvai. Jie idealiai tinka terasose, kiemeliuose ar lauko renginių erdvėse, kur elektriniai šildytuvai gali sunkiai užtikrinti norimą šilumos lygį. Dujiniai šildytuvai veikia degindami kurą kaip energijos šaltinį, pavyzdžiui, metaną ar propaną. Jie yra mobilūs ir gali būti naudojami bet kurioje vietoje, nepriklausomai nuo to, ar ten yra elektros įvadas, ar ne. Negana to, dujiniai šildytuvai neretai yra galingesni ir gali greičiau sušildyti didesnį plotą per orą.  

Taigi, jei susidomėjote, turėkite omenyje, jog tiek dujiniai, tiek infraraudonųjų spindulių šildytuvai gali būti įsigyjami Renginiopartneris.lt internetinėje parduotuvėje geru kainos bei kokybės santykiu.

Susiję straipsniai

Kada labiau tinka dujinis, o kada infraraudonųjų spindulių (IR) šildytuvas?

Patariame, kokiu atveju rinktis duijinį, o kada infraraudonųjų spindulių (IR) šildytuvas.

Kaip išsirinkti naudingą, bet nebrangų šildytuvą?

Patariame, kaip išsirinkti šildytuvą be didelių išlaidų

Susijusios prekės