Kaip išsirinkti infraredinį šildytuvą?

Laurynas | RenginioPartneris.lt

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai – tai itin efektyvūs, ekonomiški šildymo prietaisai, kurie dažnai naudojami ne tik namuose, bet ir kavinėse, restoranuose bei kitose panašiose vietose. Jų pagalba galima jaukiai, smagiai ir komfortiškai leisti laiką gryname ore, net ir oro temperatūrai šiek tiek nukritus. Kaip bebūtų, reikėtų turėti omenyje, jog infraredinių šildytuvų asortimentas – labai platus. Jei nežinote, kuris iš jų geriausiai tiktų jums, nesijaudinkite. Šiame straipsnyje aptarsime, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, ieškant infraraudonųjų spindulių šildytuvo, kad nauju pirkiniu liktumėte maksimaliai patenkinti. 

Kaip žinoti, ar man tinkamas infraraudonųjų spindulių šildytuvas?

Jei svarstote, ar infraraudonųjų spindulių šildytuvas būtų jums tinkamiausias pasirinkimas iš šildymo prietaisų, svarbu suprasti, kaip jis veikia. Skirtingai nei tradiciniai šildytuvai, kurie šildo aplink juos esantį orą, infraraudonųjų spindulių šildytuvas tiesiogiai šildo objektus – žmones ar daiktus. Būtent dėl to šie prietaisai sušildo kur kas greičiau bei šilumą išlaiko efektyviau, kadangi šildomas ne oras patalpoje, o patys objektai. Ypatingai šie prietaisai pasitarnauja erdvėse, kurias sunku izoliuoti, pavyzdžiui, lauko terasose, balkonuose bei kita.

Apsispręskite, koks turėtų būti infraraudonųjų spindulių šildytuvo tipas

Vienas svarbiausių aspektų, kurį reikėtų apsvarstyti, renkantis infraraudonųjų spindulių šildytuvą – koks prietaiso tipas jums labiausiai tiktų. Įprastai jie yra skirstomi į tris pagrindines grupes:

  • Pastatomi infrarediniai šildytuvai. Šie šildymo prietaisai bus idealus pasirinkimas tiek asmeniniams poreikiams patenkinti, tiek kavinių ar restoranų terasose, kadangi jie gali būti lengvai pernešami iš vienos vietos į kitą. Patogu tai, jog pastatomus šildytuvus itin lengva sumontuoti, o taip pat jie gali būti reguliuojamo aukščio. 
  • Pakabinami infraraudonųjų spindulių šildytuvai. Toks šildytuvas gali puikiai pasitarnauti tuo atveju, jei turite numatę konkrečią vietą, kur jis yra reikalingas. Įprastai pakabinami infraraudonųjų spindulių šildytuvai yra kiek mažesnės galios, todėl juos geriausia rinktis mažesnėms erdvėms. Tuo tarpu, savo dizainu jie primena šviestuvus, todėl gali puikiai papildyti interjerą ar eksterjerą. 
  • Sieniniai infraraudonųjų spindulių šildytuvai. Jei norite, jog infraraudonųjų spindulių šildytuvas neužimtų papildomo grindų ploto, tuomet prie sienos tvirtinamas modelis bus idealus pasirinkimas. Dažnai šie šildytuvai yra pasirenkami kavinių ir restoranų terasoms šildyti, kadangi yra minimalistinio dizaino, o taip pat gali būti mažesnės ar didesnės galios. 

Rinkdamiesi infraredinio šildytuvo tipą, būtinai atkreipkite dėmesį, kur jį ketinate naudoti – būtent nuo to priklausys, kuris iš jų būtų geriausias pasirinkimas jums. 

Įvertinkite reikiamą infraredinio šildytuvo galią 

Kitas svarbus kriterijus, renkantis infraredinį šildytuvą – jo galingumas. Kuo didesnė prietaiso galia, tuo didesnį plotą jis gali sušildyti ir tuo daugiau šilumos pagaminti. Nepriklausomai nuo to, kurį infraraudonųjų spindulių šildytuvą pasirinksite, jo aprašyme rasite informaciją, kokiam plotui jis yra tinkamas. Tokiu būdu galėsite būti garantuoti, jog išsirinktas modelis efektyviai sušildys norimą erdvę. Turėkite omenyje, jog pasirinkus per mažos galios įrenginį, šildymas gali būti neefektyvus, o pasirinkus per didelės galios šildytuvą  bus švaistoma energija. 

Atsižvelkite į papildomas saugos funkcijas

Tam, kad naudotis infraraudonaisiais šildytuvais būtų ne tik patogu, bet ir saugu, rekomenduojame atkreipti dėmesį, kokiomis papildomomis funkcijomis jie pasižymi. Vienas iš galimų variantų – apsauga nuo nuvirtimo. Tokiu atveju, jei šildytuvas nuvirsta, jis automatiškai išsijungia, kas yra itin aktualu tada, jei aplink yra vaikų ar naminių gyvūnų. Taip pat nepamirškite pasidomėti, ar šildytuvo korpusas neįkaista. 

Dar viena galima funkcija – laikmatis ar nuotolinio valdymo pultelis. Laikmatis leis nustatyti, po kiek laiko šildytuvas nustos veikti ir išsijungs. Tuo tarpu, pultelio pagalba šildytuvą galėsite nuotoliniu būdu įjungti ar išjungti, pakeisti šildymo intensyvumą. 

Vadovaudamiesi šiais patarimais, tikrai nesunkiai išsirinksite, kuris infraraudonųjų spindulių šildytuvas jums bus tinkamiausias. Na, o jei norite susipažinti su visu siūlomu asortimentu, kviečiame pasižvalgyti Renginiopartneris.lt internetinėje parduotuvėje, kur visoms prekėms taikomas geras kainos bei kokybės santykis. 

Susiję straipsniai

Kada labiau tinka dujinis, o kada infraraudonųjų spindulių (IR) šildytuvas?

Patariame, kokiu atveju rinktis duijinį, o kada infraraudonųjų spindulių (IR) šildytuvas.

Kaip teisingai įrengti infraraudonųjų spindulių šildytuvą?

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai – tai įrenginiai, skirti vidaus ir lauko erdvių šildymui.

Kur naudojami infraraudonieji spinduliai?

Pristatome infraraudonųjų spindulių pritaikymą praktikoje.

Susijusios prekės